Париз

  во

  Режисерката Зоја Бузалковска поднесе оставка од Советот за култура по повод резултатите од Конкурсот за годишната програма за проекти од национален интерес во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пеп Гвардиола ја искористи вчерашната прес-конференција за детално да образложи зошто Реал Мадрид не е меѓу најдобрите клубови во последната деценија, но исто ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Некои работи стануваат многу популарни на интернет и кога и да се појават повторно ги дочекуваме со раширени раце. Постои голема шанса веќе да ја имате видено ...
  | | веќе видена

  Режисерката Зоја Бузалковска поднесе оставка од Советот за култура по повод резултатите од Конкурсот за годишната програма за проекти од национален интерес во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола остана затечен откако на пресконференцијата разбра дека Бенџамин Менди моментално се наоѓа во Хонг Конг. Дефанзицот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Режисерката Зоја Бузалковска поднесе оставка од Советот за култура по повод резултатите од конкурсот за годишната програма за проекти од национален интерес во ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Режисерката Зоја Бузалковска со писмо до Зоран Заев, даде оставка од Советот за култура поради Годишната програма на Министерството за култура. „Кога во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  За сите оние кои сакаат да го посетат Париз и да си приуштат едно необично патување, направена е викендичка по примерот на анимираниот филм и приказната за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  За сите оние кои сакаат да го посетат Париз и да си приуштат едно необично патување, направена е викендичка по примерот на анимираниот филм и приказната за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Почитуван премиере, г-дине Заев, Кога во септември 2016 година ме поканивте како експерт од културата на трибина со тема: “Кои треба да бидат итните реформи ...
  сите 44 | | | веќе видена