Париз

  во

  Светски познатиот дизајнер Карл Лагерфелд почина на 85 годишна возраст. Извори блиски до модната куќа Шанел ја потврдија смртта на нивниот уметнички директор, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Британскиот „Мирор“ пред малку ја сподели веста за смртта на Карл Лагерфелд, првично споделена во француските медиуми. Како се вели во текстот, 85-годишниот ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Повеќе од 10 политички партии и организации повикаа на голем собир вечерва во Париз против антисемитизмот, а учество најавија неколку министри, како и ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Моделот се наметнува како ново робовозило за врвно услуга во транспортот Сто проценти електричниот концепт наречен „ЕЗ-ултимо“ претставува луксузен автомобил, ...
  сите 2 | | | веќе видена