Париз

  во

  Градот Париз го тужи Ербиенби (Airbnb) за 12,5 милиони евра поради повеќе од 1.000 реклами за, како што тврди, нелегално изнајмување имот. Сопствениците на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најскапиот апартман на парискиот пазар на недвижности продаден е за 39 милиони евра на неидентификуван индустријалец кој ја напушта Британија поради Брегзит. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Новинарот Џереми Пакман во новиот документарец открива дека принцезата Дајана би можела да ја преживее сообраќајната несреќа доколку била врзана со безбедносен ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Пензионерот дедо Тони од Хрватска кој стана хит за неполни 15 секунди со неговата хит изјава со недели е топ тема во целиот регион. Во едно од многуте ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пензионерот Талат кој стана хит за неполни 15 секунди со неговата хит изјава со недели е топ тема во целиот регион. Во едно од многуте гостувања тој раскажа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во сабота, 16 февруари со почеток во 20.00ч. во Македонската опера и балет ќе се изведе романтичарската опера „Хофманови приказни“ на Жак Офенбах, во која ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Веројатно ова е најпосакуваната, најочекуваната и најзначајната изложба за македонската, балканската и европската археологија, рече Горан Санев, директор на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Нашето здравје е производ на нашите мисли. Познатиот француски клинички психијатар Емил Коул во една болница во која работел во Париз, направил експеримент врз ...
  сите 2 | | | веќе видена