Париз

  во

  Француската полиција денеска приведе вработена во париска пекарница, која одбила да услужи полицаец на 2 февруари за време на протестите на Жолтите елеци, јави ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Француската полиција денеска приведе вработена во париска пекарница, која одбила да услужи полицаец на 2 февруари за време на протестите на „жолтите елеци”, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Француската полиција денеска приведе вработена во париска пекарница, која одбила да услужи полицаец на 2 февруари за време на протестите на „жолтите елеци”, ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед го доживеа првиот пораз во ерата на Оле Гунар Солскјер, откако изминатава вечер „ѓаволите“ беа спуштени на земја од страна на прилично ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Француските власти сериозно размислуваат веќе извесно време што да прават со нивните државјани кои се бореа на страната на џихадиситчката група Исламска држава ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Познатиот американски актер Харисон Форд, го искористил денешниот меѓународен собир во Дубаи, за да ги критикува ставовите на американскиот претседател Доналд ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Реал Мадрид имаа напорна ноќ во Амстердам, откако навивачите на Ајакс ги оставија без сон во пресрет на вечерашниот меч од осминафиналето во ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Навивачите на Ајакс се обидоа да им го растурат сонот на фудбалерите на Реал Мадрид, со тоа приредиле огномет и палеле други пиротехнички средства во периодот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер беше видно разочаран по последниот судиски свиреж и поразот од ПСЖ во осминафиналето од Лигата на ...
  сите 96 | | | веќе видена