Париз

  во

  Договорот за името и особено референдумот ги предизвикуваат политичарите секој ден да бидат се’ погласни на темата – македонски јазик. „Јазикот е нашиот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На едно избирачко место во Државната изборна комисија (ДИК) утре почнува гласањето за референдумот на 30 септември. Први ќе се изјаснат 104 членови и ...
  сите 128 | | | веќе видена

  На едно избирачко место во Државната изборна комисија (дик) утре почнува гласањето за референдумот на 30 септември. Први ќе се изјаснат 104 членови и ...
  сите 128 | | | веќе видена