Охридски

  во

  Младиот поет Филип Димкоски во рамките на својата есенска балканска турнеја ги промовира своите нови книги и одржува средби со читателите. Претходно одржа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Народната банка на Република Македонија (НБРМ) ја објави првата едукативна игра за финансиско едуцирање на младата популација во земјава со наслов Заработете и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На стариот пат што води од Охрид кон Струга, во должина од околу два километри, во Охридското Езеро е фрлен градежен шут, со што е покриена трската. Тампонот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Општина Охрид до крајот на годинава ќе го реши проблемот со бездомните кучиња. Станува збор за мошне ургентен проблем кој локалната сериозно се зафати да го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Играта „Заработете и штедете“ е дело на Маријан Зиновски, студент на Факултетот за информатички и комуникациски технологии при Универзитетот „Св. Климент ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Заработете и штедете“ е видеоигра изработена од Маријан Зиновски. Г. Зиновски е студент на Факултетот за информатички и комуникациски технологии на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Народната банка на Република Македонија ја известува јавноста дека ја објави првата едукативна игра за финансиско едуцирање на младата популација во земјава со ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Девојка е тешко повредена, а уште три лица се полесно повредени во сообраќајна несреќа којашто се случила во средата во Скопје. Сообраќајна незгода помеѓу ...
  сите 126 | | | веќе видена

  „Заработете и заштедете“ е видеоигра изработена од Маријан Зиновски. Г. Зиновски е студент на Факултетот за информатички и комуникациски технологии на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Народната банка на Република Македонија ја известува јавноста дека ја објави првата едукативна игра за финансиско едуцирање на младата популација во земјава со ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел мерива“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.В.(22) од Скопје и патничко возило „Опел корса“ со ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Шест лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа во Скопје на крстосницата од булевар „Никола Карев“, улица „Самоилова“ и улица „Максут Садик“. Несреќата се ...
  сите 126 | | | веќе видена