Охридски

  во

  Пред Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ денеска се одржа традиционалниот народен собир по повод големиот христијански празник Бадник. Кум на годинешното ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Пред Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ денеска се одржа традиционалниот народен собир по повод големиот христијански празник Бадник. Кум на годинешното ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот празник раѓањето Христово – Божиќ упати честитка до поглаварот на Македонската ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот празник раѓањето Христово – Божик упати честитка до поглаварот на Македонската ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод најголемиот христијански празник Раѓањето Христово – Божик упати честитка до поглаварот на ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот празник раѓањето Христово – Божик упати честитка до поглаварот на Македонската ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Ваше Блаженство, Дозволете ми од мое и од име на ВМРО-ДПМНЕ, Вам лично, на членовите на Синодот, на ценетото свештенство и монаштво како и на сите православни ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Православните христијански верници во Македонија денеска го слават Бадник, ден пред големиот празник Рождество Христово – Божик. Бадник традиционално ќе биде ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот празник раѓањето Христово – Божиќ упати честитка до поглаварот на Македонската ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Пред Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ денеска се одржа традиционалниот народен собир по повод големиот христијански празник Бадник. Кум на годинешното ...
  сите 199 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот празник раѓањето Христово – Божик упати честитка до поглаварот на Македонската ...
  сите 39 | | | веќе видена