Охридски

  во

  Скопје/Охрид, 8. мај 2019 (ИНПРЕС) – Дарко Христов, сопственик на работилницата Монозеро“ која се наоѓа во скопското село Волково го изработи столот за Папата ...
  сите 105 | | | веќе видена

  По повод големиот христијански празник Свети великомаченик Георгиј Победоносец, Ѓурѓовден кој е патронен празник на Општина Кисела Вода денеска градоначалникот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во периодот исполнет со значајни верски празници и настани, ЈП „Комунална хигиена“-Скопје спроведе бројни активности за одржување на хигиената на верските ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Во периодот исполнет со значајни верски празници и настани, ЈП „Комунална хигиена“-Скопје спроведе бројни активности за одржување на хигиената на верските ...
  сите 57 | | | веќе видена

  На скопските клиники денес се пропуштаа само возила на Итна медицинска помош, поради безбедносните протоколи за време на посетата на папата Фрањо. За граѓаните ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На комплексот клиники „Мајка Тереза“ денеска се пропуштаа само возила на Итна медицинска помош, поради безбедносните протоколи за време на посетата на Папата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На скопските клиники денеска беа одложени 1736 здравствени услуги преку Мој Термин поради посетата на поглаварот на римокатоличката Црква. Медицинските лица ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претседателот Ѓорге Иванов за време на денешна средба во „Вила Водно“ на папата Франциск му подари резбан албум со авторски фотографии од христијанското ...
  сите 146 | | | веќе видена

  „Мојата нова книга, излегува од печат преку издавачката куќа Ѓурѓа. Од утре, среда, 8-ми мај на саемот на книгата, а од петок и во тврдиот повез. Во септември ...
  сите 10 | | | веќе видена

  „Република Македонија“, „Македонец“, „македонско општество“, „македонски модел на соживот“ во вокабуларот на претседателот Ѓорге Иванов, наспроти обидите на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Вообичаениот метеж од пациенти во скопскиот клинички центар денеска го немаше. На улицата Водњанска каде во секој друг ден има виулица од авотмобили денеска ...
  сите 11 | | | веќе видена