Охридски

  во

  Охрид, 5. ноември 2018 (ИНПРЕС) – По повод 8-ми декември, празникот „Св Климент Охридски”- Патрон на градот, општината распиша награден ученички литературен ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Охрид, 5. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Во поодмината фаза е проектот на општина Охрид за изградба и поплочување на патеката што води од Саат кулата до старата ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Охрид и Комисијата за одбележување празници и манифестации и доделување на највисоките општински награди и признанија за 2018 година. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Општина Охрид распиша конкурс за доделување ба општинската награда Патрон на градот „Свети Климент Охридски“. По повод 8-ми Декември - „Св.Климент Охридски“, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  После три години подготовка и напорна работа, активиран е првиот глобален атлас за храна Taste Atlas кој засега нуди повеќе од 8,5 илјади автентични јадења, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Оперскиот пејач Игор Дурловски со резигнирана објава на својот профил на Фејсбук за актуелниот политички миг во Македонија. „Со крвта на претците го испишавме ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во православниот храм Свети Јован Крстител во општина Аеродром, Скопје, според црковните традиции и обичаи, во присуство на ктиторот проф. д-р Ванчо Чифлиганец ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Предлозите на осуммината пратеници кои гласаа за отворање на Уставот ќе бидат вградени во владините амандмани – координаторката на новата пратеничка група на ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Во православниот храм Свети Јован Крстител во општина Аеродром, Скопје, според црковните традиции и обичаи, во присуство на ктиторот проф. д-р Ванчо Чифлиганец ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев кажа дека со вториот уставен амандман одлуките на АСНОМ се заменуваат со прогласот од првото заседание на АСНОМ и се додава Охридскиот ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Владата ги усвои нацрт-амандманите на Уставот, Заев очекува поддршка од сите пратеници Владата денеска на седница го усвои текстот на нацрт-амандманите на ...
  сите 230 | | | веќе видена

  Македонија доживува своевидно „ребрендирање“ како врз самото име, така и врз основните постулати на државата. Со Преспанскиот договор, а и со Тиранската ...
  сите 309 | | | веќе видена