Охридски

  во

  Пратеникот Влатко Ѓорчев по повод Бадник и Божиќ беше во Бигорскиот манастир, Струмица, Тетово и Скопје. Во Бигорскиот манастир Св. Јован Крстител Ѓорчев ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Прилепчанец загина, а цело семејство е повредено во сообраќајна несреќа која што се случи на патот Битола-Ресен. Според полицијата, несреќата се случила вчера ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Прилепчанец загина, а цело семејство е повредено во сообраќајна несреќа која што се случи на патот Битола-Ресен. Според полицијата, несреќата се случила вчера ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Православните христијани во Македонија денеска го слават Рождеството Христово-Божик. Во сите храмови на Македонската православна црква изутринава се одржуваат ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи вчера на патот Битола – Ресен, кај место викано „Чешми“. Министерството за внатрешни работи соопшти дека ...
  сите 85 | | | веќе видена