Охридски

  во

  а веде градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески очигледно во преден план е предизборната кампања наместо решавање на огромниот број проблеми на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Македонската православна црква денот го посвети на споменот на Преподобна Меланија Римјанка, Блажениот Теофилакт архиепископ Охридски,Преподобниот маченик ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во пресрет на верскиот празник Богојавление – Водици, кога традиционално во осветените езерски води се фрла чесниот крст, членовите на нуркачкиот центар Амфора ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога, до надлежното Основно јавно обвинителство – ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Екипи на ЈП „Охридски Комуналец“ денес ја продожија акцијата од синоќа за отстранување на снегот од централното градско ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во пресрет на големиот христијански празник Богојавление – Водици, десетина охридски нуркачи денес го чистеа дното на ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Управата за јавни приходи ја објави првата должничка листа за оваа година. И повторно илјадници должници со милиони долгови. Прв „забетониран“ на црната листа ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Управата за јавни приходи ја објави првата должничка листа за оваа година. И повторно илјадници должници со милиони долгови. Прв „забетониран“ на црната листа ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Вчера во 12 часот и 34 минути од Градската општа болница „Свети Наум Охридски" било пријавено дека кај нив бил донесен 30- годишниот И.А од село Арачиново, кој ...
  сите 72 | | | веќе видена