Охридски

  во

  Скопје, 4 февруари 2019 (МИА) – СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(45) од Куманово, вработен во МВР на РМ на работно место командир на полициска ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Милчо Георгиевски речиси сиот свој професионален животен ангажман го има минато со иконите, грижејќи се за нив како за свои родени деца. Тоа без исклучок го ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во Скопје владее хаос и криминал. Само за еден месец во главниот град се пријавени 20 разбојништва. Нема ден, а да не се вади оружје. Мета се бензински пумпи, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Во Скопје владее хаос и криминал. Само за еден месец во главниот град се пријавени 20 разбојништва. Нема ден, а да не се вади оружје. Мета се бензински ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Во Скопје владее хаос и криминал. Само за еден месец во главниот град се пријавени 20 разбојништва. Нема ден, а да не се вади оружје. Мета се бензински ...
  сите 56 | | | веќе видена

  „Во Скопје владее хаос и криминал. Само за еден месец во главниот град се пријавени 20 разбојништва. Нема ден, а да не се вади оружје. Мета се бензински пумпи, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Во Скопје владее хаос и криминал. Само за еден месец во главниот град се пријавени 20 разбојништва. Нема ден, а да не се вади оружје. Мета се бензински ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Охрид, 1. февруари 2019 (ИНПРЕС) – МВР Охрид излезе со официјално соопштение за вчерашниот инцидент кој се случи во ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“. – На 31.01.2019 ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Последниот инцидент во средното училиште „Св. Наум Охридски“ од Охрид, во кој ученик со гасен пиштол пукаше во сoученик, а потоа во себе, повторно го отвори ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Брзата интервенција на Територијалната против пожарна единица од Делчево денес спречи пожар од поголеми размери на улицата „Св.Климент Охридски“ во Делчево. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  МВР со детали за вчерашното пукање во училишниот центар „Св. Наум Охридски“ во Охрид. Според информациите на полциијата, вчера околу 15.00 часот во СВР Охрид ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Од денеска официјално започнува пријавувањето за учество на првото издание на новиот спортски настан во Охрид – Планинарската трка „Охрид треил". ...
  сите 4 | | | веќе видена