Охридски

  во

  Општина Охрид со најавената финансиска инекција од централната власт очекува финансиска консолидација и враќање на најголемиот дел од главнината на долгот. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Едно лице загина, а пет се повредени во сообраќајна несреќа што се случила утрово во 5 и 45 часот на патот Подмолје-Струга, кај селото Мислешево. Според ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Едно лице загина, а пет се повредени во сообраќајна несреќа што се случила утрово во 5 и 45 часот на патот Подмолје-Струга, кај селото Мислешево. Според ...
  сите 85 | | | веќе видена

  До несреќата дошло при судар на автобус со охридски регистерски таблички и патничко возило „Шери" со струшки ознаки, со кое управувало лицето кои се здобило со ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Едно лице загина, а пет се повредени во сообраќајна несреќа што се случила утрово во 5 и 45 часот на патот Подмолје-Струга, кај селото Мислешево.Според ...
  сите 78 | | | веќе видена

  На шести ноември оваа година, во 05 часот и 45 минути, на магистралниот пат Подмолје-Струга, на крстосницата кај селото Мислешево, случена е сообраќајна ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Несовесни лица повторно ги оштетија апаратите за влез во јавните тоалети во центарот на Охрид. Засега непознати лица насилно ги исекле автоматите за наплата на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На шести ноември оваа година, во 05 часот и 45 минути, на магистралниот пат Подмолје-Струга, на крстосницата кај селото Мислешево, случена е сообраќајна ...
  сите 93 | | | веќе видена