Охридски

  во

  Двце жени се здобиле со повреди, од кои едната потешки, откако вчера возач на ЈСП нагло прикочил. Инцидентот се случил околу 15,20 часот во Скопје на ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Две жени се здобиле со повреди, од кои едната потешки, откако вчера возач на ЈСП нагло прикочил. Инцидентот се случил околу 15,20 часот во Скопје на крстосница ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Вие сте прв автор што дошол да нѐ посети, ми рече наставничката Лилјана Лазареска, која со својот ангажман во образованието, новинарството и како преведувачка ...
  сите 3 | | | веќе видена