Охридски

  во

  Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска присуствуваше на празничен прием приреден од Архиепископот охридски и македонски, г. г. Стефан. Приемот беше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пожарникар во охридската Пожарна со тешки телесни повреди е пренесен на хируршкото одделение при општата болница откако бил нападнат од страна на негов колега. ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ од раните утрински часови работат на расчистување на снегот кој го зафати Охрид и околината. Постојано се чисти снегот од ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Ниските температури и денешниот снег, кој создаде бела покривка од десетина сантиметри, ги исушија и последните две палми на градскиот кеј во Охрид. Останаа ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Охрид, 9. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Ниските температури далеку под нулата ноќе, но и преку ден што од поодамна не го имаа зафатено Охрид, засега не предизвикале ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Охрид, 8. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Охриѓанецот Спиро Дејкоски е горд татко на четири деца, три ќерки и еден син, кои музикалноста ја наследиле од него. Три деца ...
  | | веќе видена

  Јован Митревски е пратеникот на СДСМ кој најверојатно ќе го наследи Томислав Тунтев на позицијата координатор на пратеничката група во Собранието. Заменици на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Следејќи ја временската прогноза и најавените снежни врнежи, во текот на вчерашниот ден се одржа координативен состанок на оперативните служби на Ј.П.„Охридски ...
  сите 82 | | | веќе видена