Охридски

  во

  Шест лица се повредени, меѓу кои двегодишно девојче, во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне околу 16 часот на обиколницата на град Скопје, во ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Поради одржување јавен собир денеска од 12:30 часот ќе биде воведен посебен сообраќаен режим на улицата „Кирил и Методиј“ во Скопје. Како што информира МВР, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Со претставата „Принцот Жаба“ на театарот „Крик“ од Скопје, почнаа деновите на театарот во Ресен. Во рамките на програмата ресенската публика наредните три ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Како што информира МВР, во сабота од 13,30 часот на потегот од улицата „Кирил и Методиј“ пред канцеларијата на Европска Унија ќе се поставува бина при што ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Охрид, 15. септември 2018 (ИНПРЕС) – По супер-супешната промоција и продажна акција од вчера, денес во просториите на охридски „Кармен БауЦентар“ се одржа и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Со претставата „Принцот Жаба“ на театарот „Крик“ од Скопје, почнаа деновите на театарот во Ресен.Во рамките на програмата ресенската публика наредните три дена ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Охрид, 14. септември 2018 (ИНПРЕС) – Овој 30-ти септември е раскрсница на која треба да си ја зацврстиме нашата држава. Имаме многу крупна одговорност како ...
  сите 8 | | | веќе видена