Охридски

  во

  После овој продолжен викенд ни остана уште еден споен викенд до крајот на 2019 година, а тој ќе го имаме дури до декември, односно на 8. декември, кога во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска ги посети учениците од битолското основно училиште „Св.Климент Охридски“ кои го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Основното училиште „Св. Климент Охридски“-Битола е едно од 25.000 училишта во цела Европа што се вклучени во одбележувањето на Европската недела на кодирање. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Веројатно повторно паѓаат во вода надежите дека до крајот на годинава би можело да се активираат преговорите помеѓу Македонската православна црква – Охридска ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Делчевските воспитно-образовни установи и оваа година подготвено ја дочекуваат грејната сезона, што официјално секоја година започнува на 15 октомври. Во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Малолетник бил прегазен на улицата Џон Кенеди од мотор. Во 16 часот и 5 минути било пријавено дека на улицата „Џон Кенеди“, во близина на крстосницата со ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Дваесетгодишен мотоциклист вчера на улицата Џон Кенеди, во близина на крстосницата со улицата „Дижонска“ во Скопје, удрил во малолетен пешак од село Палиград. ...
  сите 144 | | | веќе видена

  ДУИ и принципиелност = Рада и права коса. *** Кога Мијалков бара од членови на ДИК да гласаат како што ѝ одговара на партијата – тоа е корумпираност. Кога ...
  сите 2 | | | веќе видена