Охридски

  во

  Посебни се миговите кога Дафина, Атанасија и Христо настапуваат некаде, било на натпревар или на концерт, а најмалата Марија, која има три години, на сите им ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Прилепчанец загина, а цело семејство е повредено во сообраќајната несреќа која што се случи вчера на патот Битола-Ресен. До несреќата дојде попладнето на ...
  сите 3 | | | веќе видена

   Најмасовно беше на централното одбележување во Соборниот храм Св Климент Охридски во Скопје, каде традиционално се одржа литургија со која чиноначалствуваше ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје денеска се одржа централната свечена божествена литургија по повод празникот Христово раѓање – Божик на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Христијанските верници го слават раѓањето на Богомладенецот. Божиќ за нив е најголема празник и радост за секого. Денот го минуваат со најблиските, ги ...
  сите 40 | | | веќе видена

  По повод Рождеството Христово-Божиќ во сите храмови на Македонската православна црква изутринава се одржаа божиќни литургии. Централното одбележување е во ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев по повод Бадник и Божиќ беше во Бигорскиот манастир, Струмица, Тетово и Скопје. Во Бигорскиот манастир Св. ...
  сите 11 | | | веќе видена