Охридски

  во

  Собраниската Комисија за уставни прашања денеска ќе ја започне расправата за четирите нацрт-амандманите на Уставот согласно Договорот од Преспа, која треба да ...
  сите 162 | | | веќе видена

  АСНОМ не се брише од Преамбулата на Уставот на Република Македонија. Тој ќе се содржи двапати. Во Преамбулата ќе се додадат и зборовите Охридски рамковен ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Полицијата со детали за страшната сообраќајка во Македонија. Во 06.00 часот на излезот од Струга, во правец на село Мислешево, се случила сообраќајна незгода ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Едно лице загина, а четворица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи изутрината околу шест часот на излезот од Струга, во правец на село Мислешево. ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Општина Охрид со најавената финансиска инекција од централната власт очекува финансиска консолидација и враќање на најголемиот дел од главнината на долгот. ...
  сите 32 | | | веќе видена