Охридски

  во

  На 10.09.2018 година во 18.00 часот на ул.„Босна и Херцеговина“ во Скопје, патничко возило со скопски регистарски ознаки, управувано од Џ.А.(34) од Скопје, ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Граѓани и фирми го трупаат долгот кон Управата за јавни приходи (УЈП) Институцијата го објави последниот список на кој се најдоа 2.069 фирми и 1.812 физички ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Едно лице го загуби животот, две други, од кои едно 11 – годишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на автопат Велес – Куманово, кај ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден во 17.40 часот на автопат Велес-Куманово, кај исклучокот за Аеродром „Скопје“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...
  сите 143 | | | веќе видена

  На 10.09.2018 година во 17.40 часот на автопат Велес – Куманово, кај исклучокот за Аеродром „Скопје“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...
  сите 198 | | | веќе видена

  Во ревијалниот дел на последната фестивалска вечер настапија групите „Балканика“, „Колонија“ и Ален Исламовиќ Во Охрид на 6, 7 и 8 септември, на платото пред ...
  сите 4 | | | веќе видена

  12-годишниот Марко Пејчиноски, кој со некроза на ногата, на 28 август на денот на Успение на Пресвета Богородица го преплива Охридското Езеро на патеката ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Познатото македонско древно светилиште „Свети Јован Крстител", попознат како Бигорски манастир, го одбележува Отсекувањето на чесната глава на неговиот славен ...
  сите 35 | | | веќе видена