Охрид

  во

  Двајца дилери на дрога, К.Ф.(30) и Л.Н.(32), двајцата од Струга се приведени поради и одредена им е мерка притвор од 30 дена, соопшти МВР. На 19 септември на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Охрид, 21. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. УВ ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – Здружението за мултикултурна интеграција „Инклузија“ од Охрид, утре ќе организира инфо ден, во рамките на националната ...
  сите 4 | | | веќе видена

  СДСМ и Зоран Заев се целосно неспособни да ја управуваат државата. Продажбата на името и идентитетот тоа нема да го смени. Прифаќањето на грчките црвени линии ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Во рамките на акцијата „Лето за Македонија“ од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска бевме во градот Охрид, вели Силвана Ангелевска, член на ИК на ...
  сите 115 | | | веќе видена