Охрид

  во

  Во Владата се одржа заедничка прес-конференција на којашто премиерот Зоран Заев заедно со заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Во Владата се одржа заедничка прес-конференција на којашто премиерот Зоран Заев заедно со заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Единствено нешто што ВМРО-ДПМНЕ реализираше во инфраструктурата за време на 11 годишното криминално владеење, беа договорените тендери и провизиите за ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Единствено нешто што ВМРО-ДПМНЕ реализираше во инфраструктурата за време на 11 годишното криминално владеење, беа договорените тендери и провизиите за ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Во Владата се одржа заедничка прес-конференција на којашто премиерот Зоран Заев заедно со заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Во Владата се одржа заедничка прес-конференција на која премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања и ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Единствено нешто што ВМРО-ДПМНЕ реализираше во инфраструктурата за време на 11 годишното криминално владеење, беа договорените тендери и провизиите за ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Зоран Заев, Кочо Анѓушев и Горан Сугарески после 2 цели години спиење и неработење ништо, нереализирање на ниту еден проект, треба да се засрамат и да прекинат ...
  сите 52 | | | веќе видена

  СДСМ попладнево со писмено соопштение реагираше на прес конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Во соопштението наведуваат дека за време на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Власта да прекине да промовира проекти на ВМРО-ДПМНЕ, побараа денеска од партијата. Партискиот портпарол, Димче Арсовски им порача на премиерот, Зоран Заев, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Со почетокот на градежната сезона ќе почне забрзана изградба и рехабилитација на најголем дел од патната мрежа во Македонија во вкупна вредност од милијарда и ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Десетина имиња се разгледуваат во редовите на СДСМ како можни кандидати за иден претседател, меѓу нив има Македонци, Албанци, Турци, Срби, се со цел да се ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Очигледно на Заев многу нагло му дојде чист воздух на Алпите во Гармиш-Партенкирхен. Ако поседеше уште малце на чист воздух, можеби ќе ветеше и 2.000 километри ...
  сите 52 | | | веќе видена