Охрид

  во

  На 18.02.2019 година полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола извршиле контрола за брзина, зимска опрема, управување без возачка дозвола, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Вековниот, милениумскиот жив сведок на длабоката историја, стариот Чинар во Охрид, денеска, во современото доба, кое нуди секакви можности за заштита, оставен ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Полицијата од Секторот за внатрешни работи – Охрид изминатите три дена сповела повеќе сообраќајни акциски контроли, при што се опфатени 314 патнички и други ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Охрид прв во земјава воведе скратен број 13 112 за СОС-повици кон планинската служба за спасување. „Охрид може високо да котира на светската туристичка мапа ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев придружен од заменикот на претседател задолжен за економски прашања и за координација со ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Воспоставувањето на телефонски број за СОС повици, во случај на планинска несреќа е нов почеток за развојот на планинарството, како рекреативен спорт од една ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Македонија ќе мора полека да се помести од удобноста на партиската држава кон ригорозност и професионалност на администрацијата. Прв чекор кон оваа изнудена ...
  | | веќе видена

  Воспоставувањето на телефонски број за СОС повици, во случај на планинска несреќа е нов почеток за развојот на планинарството, како рекреативен спорт од една ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Охрид, 19. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Во тек се градежни активности за оформување на Центарот за спасување на планина. Според најавите Центарот, кој се прави во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Скопје/Охрид, 19. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Охридска банка Сосиете Женерал воведува промотивни услови на станбениот кредит „3+2“ и кеш кредитот „Лесен кеш ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Албански компании заинтересирани да инвестираат во различни области во Северна Македонија вчера остварија средба со премиерот Зоран Заев и дел од членовите на ...
  сите 67 | | | веќе видена