Охрид

  во

  Денес, по повод православниот христијански празник Богојавление - Водици, министри од Владата на Република Македонија присуствуваа на традиционалните ...
  сите 365 | | | веќе видена

  После изјавата на Христијан Мицкоски од Охрид каде го коментираше Законот за јазиците, стигна реакција од СДСМ кои го нападнаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Главна тема се директните преноси од фрлањето крстови низ државава, со коментатори, камермани, репортажни коли, репортерки и репортери кои мислиш не се тресат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Бог се јави. Навистина се јави. Вака меѓусебе граѓаните од христијанска вероисповед се поздравуваат на денешниот празник Богојавление Водици посакувајќи ...
  сите 365 | | | веќе видена

  Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ денеска од Охрид истакна дека СДСМ е прва политичка партија меѓу албанските гласачи, а ДУИ ја смести на второто ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Охрид каде присуствуваше на осветувањето на водите на Охридското Езеро во негово лично ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Охрид каде присуствуваше на осветувањето на водите на Охридското Езеро во негово лично ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод денешниот празник беше во Охрид. Тој од Охрид испрати честитки до сите верници, и пораче дека оваа ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Охрид каде присуствуваше на осветувањето на водите на Охридското Езеро во негово лично има и во име ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Иван Лотески, Вевчанец по потекло од охродски Варош го фати крстот за Водици во водите на Охридското Езеро. Лотески и лани го фати крстот во Охрид. Тој посака ...
  сите 11 | | | веќе видена