Охрид

  во

  Собранието денеска расправа за законски измени со кои ќе се овозможи склучување трет анекс за Договорот за изградба на автопатот Кичево-Охрид заради ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во аудио-визуелната аргументирана дискусија на ТВМ телевизија, насловена едноставно „Прашалник“, уредникот и водител Соња Рилкоска ќе ги спротивстави ставовите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Предлог законот со кој се предвидува да им се исплатат долговите на општините што имаат доспеани, а неисплатени обврски, по скратена постапка помина на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  „Јас сум единствената Македонка која каде и да оди се враќа со титула” Дунавка Трифуновска деновиве е во центарот на вниманието поради врската со Владо ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Собранието денеска расправа за законски измени со кои ќе се овозможи склучување трет анекс за Договорот за изградба на автопатот Кичево-Охрид заради ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Собранието денеска расправа за законски измени со кои ќе се овозможи склучување трет анекс за Договорот за изградба на автопатот Кичево-Охрид заради ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Ребалансот на буџетот викендов го помина собранискиот филтер. Пратениците со 53 гласа за и 13 против дадоа зелено светло три милијарди денари да се искористат ...
  сите 248 | | | веќе видена

  Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Во дел од најелитните охридски кафе барови и ресторани во центарот на градот, деновиве, заедно со кафето ќе добиете и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Во текот на вчерашниот ден, околу 15:05 часот на Граничниот премин „Свети Наум“, 26-годишниот Ф.О. од Република Албанија е ...
  сите 44 | | | веќе видена