Охрид

  во

  Бегстовто и криењето на поранешниот македонски премиер Никола Груевски во Унгарија не е изненадување за познавачите на врските меѓу режимот на Груевски и ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Охрид, 15. ноември 2018 (ИНПРЕС) – По суператрактивните летни проекти – „Витаминка SUMMER TAXI“ и „Hell летната патрола“, охридските „Тамаро“ маркети ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бегството и криењето на поранешниот македонски премиер Никола Груевски во Унгарија не е изненадување за познавачите на врските меѓу режимот на Груевски и ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Охрид, 14. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Младите се оставени без перспектива и чекаат извинување од СДСМ и градоначалникот Јован Стојаноски. Зарем заборавивте дека ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Охрид, 14. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Се унифицираат регистрираните охридски туристички водичи и придружници, а типизираниот Инфо центар поставен во строгиот ...
  сите 14 | | | веќе видена