Охрид

  во

  Падините на Маврово и повисоките места во Крушево утрово се прекриени со снежна покривка. Според најновите информации од УХМР, до 7 часот утринава висината на ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Метеоролозите за деновите од викендот кој е пред нас прогнозираа дожд на пониските и снег на повисоките места, а вечерва веќе падна првиот снег на планинскиот ...
  сите 88 | | | веќе видена

  1 Сте го гледале ли „Монти Пајтон и Светиот грал“? Кога Џон Клиз и другарчињата треба да поминат преку Мостот на смртта, а вештерот ги фрла сите во ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Учениците од литературната секција при ОУ „Св. Климент Охридски“ денеска беа во посета на општина Охрид и го интервјуираа градоначалникот Јован Стојаноски. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Ве известуваме дека врз основа на последните анализи направени од страна на Заводот за Јавно Здравје во Охрид за квалитетот на водата за пиење, резултира дека ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Министерот за финансии, Драган Тевдовски смета дека Владата успешно управува со јавниот долг и очекува тој следната година да се заврши под проектираното ниво ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Охридските ракометари в недела на домашен терен го пречекуваат должникот скопски Пролет. Со овој натпревар започнува вториот дел во Супер лигата во кој РК ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Пред нас е економска година во која парите на народот уште повеќе ќе одат во проекти за поддршка на граѓаните од сите категории, особено најранливите. ...
  сите 212 | | | веќе видена