Охрид

  во

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
  сите 444 | | | веќе видена

  Пензионерката Елица Нацева од охридското село Подмолје донираше 100 заштитни маски и 200 ракавици за полицијата. Деновиве, заштитните маски ќе бидат ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
  сите 444 | | | веќе видена

  Да започнам со тоа дека во рок од 12 часа поминав 3 различни аеродроми во 3 различни земји и континенти БЕСПРЕКОРНО со највисоко ниво на хигена, заштина и ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Охрид, 5. април 2020 (Inpress) – Веста дека лице од Скопје ја напуштило самоизолацијата и се шетало низ Охрид, беше една од најкоментираните изминативе ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Охрид, 5. април 2020 (Inpress) – Откако тестовите покажаа дека медицинските лица се негативни на коронавирус, од утре ќе продолжи со работа одделението за ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Лошото менаџирање со кризата, со секој изминат ден зема се повеќе жртви. Сите сме загрозени. Сите сме во опасност, а танчерите Заев, Спасовски и Филипче, ...
  сите 444 | | | веќе видена

  Во рок од 12 часа поминав три различни аеродроми во три различни земји и континенти беспрекорно со највисоко ниво на хигиена, заштита и грижа! Влеговме во ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
  сите 444 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, здравството веќе не ...
  сите 444 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ...
  сите 444 | | | веќе видена

  Христина Петрушевска е Македонка, која како што пишува во својот Фејсбук статус, по краток престој во САД се вратила во Македонија и заедно со другите патници ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна ...
  сите 299 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
  сите 444 | | | веќе видена

  Како изгледа еден ден во државен карантин во Македонија, колку работници останаа без работа поради коронавирусот, зошто наместо емпатија кон болните од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Министерството за здравство, по добиената информација од Институтот за јавно здравје, соопшти дека од денеска потврдените пет случаи во Штип, по завршувањето ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Христина Петрушевска е Македонка, која како што пишува во својот Фејсбук статус, по краток престој во САД се вратила во Македонија и заедно со другите патници ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Претседател на Интернационалната полициска асоцијација (ИПА) Регион Охрид, но и портпарол на СВР Охрид Стефан Димоски, објави дека Елица Нацева од охридското ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
  сите 147 | | | веќе видена