Охрид

  во

  На денешната расправа во Собранието пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска истакана дека со овој начин на финансирање каде што ќе бидат исплатени 50 ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На Миле му текна… Поранешниот Министер за транспорт и врски Миле Јанакиески ексклузивно за ТВ 21 вели дека најостро го осудува бегството на Никола Груевски. ...
  | | веќе видена | слични

  Во Будимпешта покрај осудениот Никола Груевски, се обидоа да побегнат и ексначалникот на Петтата управа Горан Грујевски и Никола Бошкоски од УБК, обвинети во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Осудениот експремиер Никола Груевски пред малку напиша на Фејсбук дека се наоѓа во Будимпешта и побарал политички азил од унгарските власти. „Во последните ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто попладнево за унгарските медиумите ниту ја потврди, ниту ја демантира информацијата, иако  веста веќе предизвика ...
  сите 230 | | | веќе видена

  Охридското автохтоно вино вранец барик наградено на меѓународен саем на вино „ЖУПА 2018“ кој се одржа во Александровац, Република Србија. Производител на ова ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Третиот најчитан интернет портал во унгарија, 444.hu , веќе направи насловна статија за Никола груевски и го претстави поранешниот македонски премиер пред ...
  сите 230 | | | веќе видена