Охрид

  во

  Државната изборна комисија денеска ќе го донесе конечниот извештај за јавниот увид во Избирачкиот список за периодот од 23 февруари до 14 март 2019 година за ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Државната изборна комисија денеска ќе го донесе конечниот извештај за јавниот увид во Избирачкиот список за периодот од 23 февруари до 14 март 2019 година за ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Охрид, 18. март 2019 (ИНПРЕС) – Вечерва од 18:00 часот во Прличевата одаја на НУ Библиотека „Григор Прличев“ ќе биде промовирана стихозбирката „Гравири – 40 ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Од Охридскиот аеродром од денес стартуваат новите директни авиолинии до шведскиот град Малме и градот на модата Милано . Цените се од 20 евра а со нив ќе ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Скопје од денеска е домаќин на 20. Европско поединечно првенство во шах, 18 години откако во Охрид се одржа второто издание на ова меѓународно натпреварување. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Скопје/Охрид, 18. март 2019 (ИНПРЕС) – Охридскиот Таквондо клуб „Хваранг Фист“ со седум натпреварувачи во борби во 6 тежински категории учествуваше на турнирот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Охрид, 18. март 2019 (ИНПРЕС) – ОО на СДСМ од Охрид сиоќа одржа конференција на која делегатите, едногласно, со акламација го потврдија изборот на д-р ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Охрид, 18. март 2019 (ИНПРЕС) – Здружението „Совест“ ги повикува граѓаните на протст, откако денес истекува рокот до кој надлежните институции требаше да ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Советниците од Општина Охрид на последната седница речиси едногласно одлучија веќе да не се издвојуваат општински пари за кофинансирање на концерти на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Општинската организација на на СДСМ од Охрид, синоќа, на Конвенција го потврди изборот на д-р Константин Георгиески за официјален кандидат за градоначалник на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Државната изборна комисија денеска ќе го донесе конечниот извештај за јавниот увид во Избирачкиот список за периодот од 23 февруари до 14 март 2019 година за ...
  сите 86 | | | веќе видена