Охрид

  во

  Охрид, 20. јули 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд. ...
  сите 272 | | | веќе видена

  Дополнителната програма на фестивалот „Охридско лето“ вчеравечер понуди уште една изложба. Станува збор за фотографии на тема „Кина во моите очи“ организирана ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Општина Охрид соопшти дека досега нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Се уште не се знае кој ќе го добие тедерот за Јавно приватно партнерство за стерилизација бидејќи поради комплексноста на процедурата не е завршена ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Албански државјанин вчера на полноќ бил приведен од полицијата бидејќи незаконски ловел на планината Галичица. Министерството за внатрешни работи соопшти дека ...
  сите 17 | | | веќе видена

  „Каде е пиштолот?" е модерен сатиричен текст со силна егзистенцијалистичка позадина, создаден во седумдесеттите години од минатиот век. Во својата срж текстот ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Сопственикот на дивоизградениот објект кај Стариот чинар во Охрид, советникот Нефи Усени, со писмо до медиумите појаснува дека за летната тераса „Луна” уредно ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Сопственикот на дивоизградениот објект кај Стариот чинар во Охрид, советникот Нефи Усени, со писмо до медиумите појаснува дека за летната тераса „Луна“ уредно ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Општина Охрид соопшти дека досега нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Официјално барање за изземање или отстапување на ингеренциите во делот на градежништовото, како што слушнал премиерот нема, но Општина Охрид очекува заедничка ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
  сите 203 | | | веќе видена