МВР

  во

  Во Кривичниот суд сведочеше заменик министерот за внатрешни работи Агим Нухиу, за собранискиот упад во Законодавниот дом на 27 април минатата година. Тогашниот ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Видеото кое беше објавено на медиумите, а од кое се гледа како во Аеродром, една од најурбаните населби во Скопје на фреквентна локација неколку лица буквално ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против две лица од село Лакавица на возраст од 26 и 24 години и две лица ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Актуелниот заменик министер во МВР Агим Нухиу, кој на 27 април беше министер во техничката влада, сведочи на рочиштето за настаните од крвавиот четврток. ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Полицијата вчера уапси кавадарчанец во Струмица под сомнение за обид за убиство како и за повеќе кражби во станови во повеќе градови во државата. Според ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Видеото кое беше објавено на медиумите, а од кое се гледа како во Аеродром, една од најурбаните населби во Скопје на фреквентна локација неколку лица буквално ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Штип против Ц.Х.(45) од Германија и ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Полицијата вчера уапси кавадарчанец во Струмица под сомнение за обид за убиство како и за повеќе кражби во станови во повеќе градови во државата. Според ...
  сите 129 | | | веќе видена

  „Што мислиш дека се случува? Народ се случува", му рекол поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, на тогашниот министер за внатрешни ...
  сите 209 | | | веќе видена

  И.С., изјави денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски, ги извршил сите овие дела во периодот  од мај до септември во повеќе градови од државата. - Вкупно 127 ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Актуелниот заменик министер во МВР Агим Нухиу, кој на 27 април беше министер во техничката влада, сведочи на рочиштето за настаните од крвавиот четврток. ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Струмичката полиција вчера во 10 часот го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки кражби и тешки кражби во обид во ...
  сите 129 | | | веќе видена