МВР

  во

  МВР соопшти детали околу сообраќајната несреќа која се случи вчера околу 16,30 часот на обиколницата „Мајка Тереза“, кај клучка Приштина во правец од Тетово ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Струмичанецот Ристо Иљашев кој се водеше за исчезнат повеќе од еден месец, бил свирепо убиен, неговото тело било ставено во метално буре врзано за тетови и бил ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи во координација со јавното обвинителство информира дека го расчистиле случајот со пронајденото тело во метално буре на 20 ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Во Ургентниот хирушки центар во текот на вчерашниот ден се донесени тројца пациенти повредени во сообраќајката кај обиколницата од кои еден со полесни повреди, ...
  сите 144 | | | веќе видена

  МВР соопшти детали околу сообраќајната несреќа која се случи вчера околу 16,30 часот на обиколницата ,,Мајка Тереза“, кај клучка Приштина во правец од Тетово ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Струмичанецот Ристо Иљашев кој се водеше за исчезнат повеќе од еден месец, бил свирепо убиен, неговото тело било ставено во метално буре врзано за тетови и бил ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Еден ден откако јавноста ја слушна "аудио бомбата" во која се слуша градоначалникот на Шуто Оризари од СДСМ Курто Дудуш , ниту МВР ниту јавното обвинителство ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Струмичанецот Ристо Илјашев, чие тело беше пронајдено завчера во вештачкото езеро Турија бил убиен, информираше МВР. За убиството е осомничен М.В. од Добрејци, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи во координација со јавното обвинителство информира дека го расчистиле случајот со пронајденото тело во метално буре на 20 ...
  сите 58 | | | веќе видена