МВР

  во

  Во Полициската станица Свети Николе вчера било пријавено дека околу 10.30 часот Д.Т.(65) од велешкото село Каласлари, паднал од покрив додека извршувал ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Деновиве на интернет како порачани за изборите се појавија наводни нови „бомби“ и тоа поставени на руска социјална мрежа. Иако не е откриена временската рамка ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека дел од објавените разговори во изминативе денови што ги слушнал се дел од пакетот материјали што ги предал во СЈО и ...
  сите 67 | | | веќе видена

  СВР Битола поднесе кривична пријава против 38-годишниот А.А. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денес јавно потврди дека новообјавените „бомби“ кои вчера и денес ја тресат македонската политичка и граѓанска јавност се дел од големиот ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека дел од објавените разговори во изминативе денови што ги слушнал се дел од пакетот материјали што ги предал во СЈО и ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека дел од објавените разговори во изминативе денови што ги слушнал се дел од пакетот материјали што ги предал во СЈО и ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека дел од објавените разговори во изминативе денови што ги слушнал се дел од пакетот материјали што ги предал во СЈО и ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Екс директорот на УВК, Сашо Мијалков, на денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“ вкрстено го испрашуваше сведокот Звонко Костовски.Мијалков во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека дел од објавените разговори во изминативе денови што ги слушнал се дел од пакетот материјали што ги предал во СЈО и ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека дел од објавените разговори во изминативе денови што ги слушнал се дел од пакетот материјали што ги предал во СЈО и ...
  сите 67 | | | веќе видена

   Министерството за внатрешни работи е целосно подготвено да обезбеди достојна и безбедна атмосфера, во која што секој наш граѓанин ќе може да си го оствари ...
  сите 31 | | | веќе видена