МВР

  во

  Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека до овој момент се регистрирани два случаи на фотографирање гласачко ливче, а нема регистрирано нарушување ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека до овој момент се регистрирани два случаи на фотографирање гласачко ливче, а нема регистрирано нарушување ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека до овој момент се регистрирани два случаи на фотографирање гласачко ливче, а нема регистрирано нарушување ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи до 12 часот нема регистрирано нарушувања на јавниот ред и мир во текот на гласањето. Гласањето се одвива мирно, сооопшти на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи информира дека од изутринава се регистрирани два случаи на фотографирање гласачко ливче, а нема регистрирано нарушување на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Дата база со преку еден милион имиња, адреси и останати податоци за гласачите се продава на интернет, а истата се рекламира на руски сајт за, како што се вели, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  МВР денеска за Сител информираше дека се подготвени за фер и мирни и безбедни избори, а засега е регистриран инцидент во Аеродром.Од МВР изјавија дека едно ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Двајца полицајци, кои биле на службена должност ноќеска биле прегазени на патот Куманово-Свети Николе, по што едниот загинал, а другиот е пренесен со тешки ...
  сите 157 | | | веќе видена

  МВР објави дека се регистрирани два случаи со фотографирање на ливчињата на претседателските избори денеска. Во градинката Срничка во Аеродром во Скопје, ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи соопшти дека е целосно подготвено да обезбеди достојна и безбедна атмосфера, во која секој граѓанин ќе може да си го оствари ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Едно лице е приведено бидејќи го фотографирало гласачкото ливче, потврдија од МВР за МИА. Инцидентот се случил на гласачко место во градинката „Срничка“ во ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Едно лице е приведено бидејќи го фотографирало гласачкото ливче, потврдија од МВР за МИА.Инцидентот се случил на гласачко место во градинката „Срничка” во ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Едно лице е приведено во Скопје за време на гласањето на претседателските избори, бидејќи го фотографирало гласачкото ливче, потврдуваат од МВР. Инцидентот се ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Едно лице е приведено бидејќи го фотографирало гласачкото ливче, потврдија од МВР за МИА. Инцидентот се случил на гласачко место во градинката „Срничка“ во ...
  сите 59 | | | веќе видена