МВР

  во

  Синоќа во 22.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, 47- годишната Б.П од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16 ч. од домот се оддалечила нејзината ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Договорите, барањето за понуда, и сертификатите за краен корисник со правното лице „Финзи” за набавка на опрема за УБК се подготвени од Комисијата за јавни ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Двајцата малолетници за кои беше пријавено дека се оддалечиле од дом во Велес, се пронајдени и вратени дома, соопшти денеска Министерството за внатрешни ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Утринава во Скопје изгореа 3 возила. Полицијата се уште молчи окочу мотивите и сторителите. Засега нема информации дали станува збор за поединци или ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Четири месеци минаа, а нема одговорност ниту одговор, кој и за што две години прислушкувал во Јавното обвинителство! Четири месеци нема ништо од наводната ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Утринава во Скопје изгореа 3 возила. Полицијата се уште молчи окочу мотивите и сторителите. Засега нема информации дали станува збор за поединци или ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Ѓоко Поповски, кој од затвор дојде да сведочи за случајот „Трезор“ како сведок на СЈО против обвинетите Сашо Мијалков, Горан Грујевски, Тони Јакимовски и ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Четири месеци минаа, а нема одговорност ниту одговор, кој и за што две години прислушкувал во Јавното обвинителство, обвинува Наум Стоилковски, Портпарол на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Кривична пријава најави Министерството за внатрешни работи по документирање на случајот со објавата на Фејсбук од извесна Фросина Тина Мартиновска која ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Синоќа во 22.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, 47- годишната Б.П од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16 ч. од домот се оддалечила нејзината ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Договорите, барањето за понуда, и сертификатите за краен корисник со правното лице „Финзи” за набавка на опрема за УБК се подготвени од Комисијата за јавни ...
  сите 160 | | | веќе видена