МВР

  во

  По веста од МВР дека е спречен можен терористички напад во Македониј, со соопштение се огласи и Од Американската амбасата информираат дека постои зголемен ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи на Саудитска Арабија создаде апликација за паметни телефони, која им дозволува на мажите „заштитници“ да го следат движењето ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Полицијата извршила претреси на неколку локации низ државата при што се одземени предмети и уреди кои се поврзани со можен напад на терористичката организација ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи по претходно разменети оперативни сознанија со партнерска земја, во врска со потенцијални планови и намери за извршување на ...
  | | веќе видена | слични

  Полицијата спроведе оперативно-тактички мерки и претреси на неколку локации поврзани со потенцијални планови и намери за извршување на терористички акт на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Полицијата спроведе оперативно-тактички мерки и претреси на неколку локации поврзани со потенцијални планови и намери за извршување на терористички акт на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  ,,Министерството за внатрешни работи по претходно разменети оперативни сознанија со партнерска земја, во врска со потенцијални планови и намери за извршување ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Од Американската амбасата информираат дека постои зголемен ризик од терористички напади од ИСИС во Северна Македонија. ИСИС има намера да ги напаѓаа граѓаните, ...
  сите 78 | | | веќе видена

  По оддржаниот прв состанок Меѓуресорската работ на група за извршување на обврските од Преспанскиот договор доне се одлуки во врска со потребните мерки и ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи соопшти дека презело мерки за спречување на терористички напад во земјата. „По претходно разменети оперативни сознанија со ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Актерката Весна Бејби Петрушевска се огласи на својот Фејсбук профил по изјавата на сопственикот на “Дурмо Турс”, Дурмиш Белули, кој вели дека автобусот бил во ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Попладнево скопските пожарникари биле повикани да интервенираат во амбасадата на САД во Скопје, потврдија за извори вклучени во интервенцијата. Но по ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Полицијата спроведе оперативно-тактички мерки и претреси на неколку локации поврзани со потенцијални планови и намери за извршување на терористички акт на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Антикорупционерите ќе ги истражуваат вработувањата и унапредувањата на роднините на пратеничката Мира Стојчевски, кој стана позната како Мира Дизел откако ...
  | | веќе видена | слични

  Исправноста на автобусите на туристичката агенција „Дурмо турс“ се проверувала во фирмата „АМЗ Гостивар“, која има ист сопственик. МВР за „Макфакс“ потврди ...
  | | веќе видена | слични