МВР

  во

  Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Полицајци или војници ќе се грижат за безбедноста на здравствените работници и пациентите во ургентните центри. Министерот за здравство најави дека за неколку ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство отвори предмет за бегството на екс премиерот Никола Груевски.. Се соменева дека во тоа му помогнале службени лица.. „Во врска со ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Се поцврсто се наметнува констатацијата дека премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски знаеле за движењето на поранешниот премиер ...
  сите 352 | | | веќе видена

  Унгарија ќе прати полициски контингент со 30 полицајци во Македонија за да се зајакне заштитата на границата од илегални минувања на мигранти, соопшти ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Никола Груевски избега од земјава во Унгарија, јавноста се вознемири и бара одговорност за институционалните пропусти, медиумите „зовреа“ од информациите во ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Уривањето на грамадната зграда во форма на потковица „Космос“ на Фијат Цаноски од ПЕИ, само зашто ја раскинал коалицијата со Никола Груевски, почнало со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поддржувачите на иницијативата „Македонија блокира“ вечерва се упатија во населбата Пржино, кон домот на поранешната министерка за култура Елизабета ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Унгарија ќе прати полициски контингент со 30 полицајци во Македонија за да се зајакне заштитата на границата од илегални минувања на мигранти, соопшти ...
  сите 3 | | | веќе видена

  10 преведувачи непрекинато работат на превод на над 400 страници од предметите во кои е вклучен Груевски. Постапката за екстрадиција е започната, МВР го ...
  сите 123 | | | веќе видена

  По информациите за тоа како Груевски ја напуштил државата, јавноста прашува како службите немале никакво инфо за движењето на Груевски, ниту информации дека ...
  сите 352 | | | веќе видена

  МВР истражува дали полициски службеници му биле логистика на екс премиерот Груевски да излезе од Македонија. Ова го најави и владиниот портпарол Миле ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски знаеле за движењето на поранешниот премиер Никола Груевски? Ова е прашањето кое на ...
  сите 352 | | | веќе видена

  Камион за собирање ѓубре на скопското јавно претпријатие „Комунална хигиена“ е украден минатиот викенд. Камионот поради дефект, вработените во претпријатието ...
  сите 6 | | | веќе видена