МВР

  во

  Од Министерството за внатрешни работи, соопштуваат дека им е потврдено дека екс премиерот Никола Груевски се наоѓа во Унгарија. По него ќе биде распишана ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Единствено што сметам дека е исправно е тоа да се одбие барањето за азил и Никола Груевски да биде екстрадиран во Македонија и да ја извршува казната. Тоа е ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Случајот со екс премиерот Никола Груевски кој ја напушти државата и објави дека се наоѓа во Будимпешта каде и бара политички азил во Унгарија не е единствен во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, вечерва во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија кажа дека обезбедувањето кое МВР му го дава на ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинителство од надлежниот суд ќе бара притвор како мерка за обезбедување на присуство, за лица кои се обвинети во повеќе случаи и се ...
  сите 134 | | | веќе видена

  По бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, СЈО и судот треба сериозно да размислат и за останатите лица кои се обвинети и осудени, а кои се на ...
  сите 134 | | | веќе видена

  По направените соодветни проверки, Министерството за внатрешни работи утврди дека лицето Никола Груевски, кое се бара заради извршување на казна затвор во ...
  сите 205 | | | веќе видена