МВР

  во

  При влез во Грција официјално од вчера македонските граѓани македонско-грчката граница ја минуваат само со пасоши на кои на излез од земјава нашите гранични ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Барањето за екстрадиција за експремиерот Никола Груевски се очекува да биде проширено и за случувањата од 27 април 2017 година, за кои тој е осомничен за ...
  сите 478 | | | веќе видена

  Барањето за екстрадиција за експремиерот Никола Груевски се очекува да биде проширено и за случувањата од 27 април 2017 година, за кои тој е осомничен за ...
  сите 478 | | | веќе видена

  Барањето за екстрадиција за експремиерот Никола Груевски се очекува да биде проширено и за случувањата од 27 април 2017 година, за кои тој е осомничен за ...
  сите 478 | | | веќе видена

  Скопје, 21 фебруари- Против двајца арачиновци на возраст од 25 и 18 години поднесена е кривична пријава поради сомнение за криумчарење мигранти. Како што ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Мајка од скопската населба Влае била сведок на случај во кој денеска во паркот каде си играле повеќе дечиња, се појавил маж кој, според нејзината објава, ги ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Игор Јанушев – генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ , сестра му Верица Јанушева пред некоја година вработена во МВР . Татко му Љубенчо Јанушев -вработен и сеуште ...
  | | веќе видена | слични

  Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, денеска ги брифирал претставниците на земјите членки за состојбата со безбедноста на македонската граница ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, денеска ги брифирал претставниците на земјите членки за состојбата со безбедноста на македонската граница ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Од полноќ ливчињата за влез во Грција официјално се вон употреба. Граѓаните од синоќа ја минуваат границата само со македонскиот пасош. Ова доаѓа откако пред ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари беше гостин во Отвореното Студио 1 каде со домаќинот Ацо Кабранов зборуваат на две теми – Гостивар по трагедијата и ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Поранешниот собраниски спикер, Трајко Вељаноски вечерва заврши во притвор. Приведувањето е извршено по повод настаните од „27 април“ 2017 година кога имаше ...
  сите 478 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари гледа постои конфликт на интереси, бидејќи сопственикот „Дурмо турс“ е и сопственик на технички преглед.-Тоа е ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Гостиварскиот градоначалник Таравари во денешното гостување во Отворено студи на 1ТВ истакна дека секојдневно ги посетува повредените во болниците, но и дека ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски е уапсен за настаните на 27 април и упадот во Собранието. Покрај Вељаноски уапсени се и поранешниот ...
  сите 216 | | | веќе видена