МВР

  во

  Фото: Архива/ГардијанЕдинаесет членови на криминална група инволвирана во криумчарење мигранти „заработија“ мерка притвор, додека на останатите лица дел од ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Судија на претходна постапка им одреди притвор на 11 членови на криминална група инволвирана во криумчарење мигранти, а на останатите лица им е одредена мерка ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Скопје, 16 февруари 2019 (МИА) – Судија на претходна постапка им одреди притвор на 11 членови на криминална група инволвирана во криумчарење мигранти, а на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  До вечер судија на претходна постапка ќе одлучи дали и за кого ќе има притвор од групата на 17 уапсени шверцери на илегални мигранти од Аванистан, Ирак и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  На 15.02.2019 година, од страна на Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе, во Сектор за криминалистички истраги, при ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Единаесет членови на криминална група кои што разработиле шема за шверц на мигранти од Грција, преку земјава, кон Србија, завршија во притвор. Стануба збор за ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Единаесет членови на криминална група кои што разработиле шема за шверц на мигранти од Грција, преку земјава, кон Србија, завршија во притвор.Истрагата ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Соопштение на МВР: Вчера, од страна на Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе, во Сектор за криминалистички истраги, при ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во скопското обвинителство кое ја води предистрагата за трагедијата кај Ласкарци не можат да ги потврдат првичните сознанија што ги објави Алсат – дека засега ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По добиените наредби на неколку локации на територијата на државата извршени се претреси при што се одземени предмети и уреди кои се поврзани со можниот напад. ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Полицијата спроведе оперативно-тактички мерки и претреси на неколку локации поврзани со потенцијални планови и намери за извршување на терористички акт на ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Гостин во вечерашото Студио 1 кај уредничката Јадранка Костова беше Горан Митевски, поранешен директор на УБК во периодот од 1999 до 2001 година и од 2001 до ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ чиј автобус во средата попладне излета од патот кај село Ласкарци и во смрт однесе 14 животи без проблем можел сам да ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Спречен е терористички напад во Македонија. Иако засега не се открива точно каде требало да се случи нападот од страна на припадници на Исламска држава, она ...
  сите 86 | | | веќе видена

  „Има зголемен ризик од терористички напади инспирирани (поттикнати) од екстремистичка идеологија во Северна Македонија. Терористички организации и поединци ...
  сите 86 | | | веќе видена