МВР

  во

  В.М. (21) од Скопје денеска во 03.25 часот во СВР Скопје пријавила дека пред продажен објект на ул.„Мајка Тереза“ била физички нападната од З.П. (21) од ...
  сите 212 | | | веќе видена

  На граничниот премин „Делчево-Лисичково“ денеска со делење на едукативен материјал „Остани чист, кажи и не на корупцијата“ се одржа превентивна активност за ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Во населбата Козле полицијата при претрес на патничко моторно возило „мерцедес 190 “ кај тројца битолчани пронајдени се укаредни 11 мобилни телефони, четири ...
  сите 86 | | | веќе видена

  „Задоволство ми е што денеска овде на граничниот премин Делчево-Лисичково заедно со мојот бугарски колега, министерот за внатрешни работи на Република ...
  сите 42 | | | веќе видена

  На граничниот премин Делчево – Станке Лисичково денеска се реализираа заеднички активности на министерствата за внатрешни работи на Северна Македонија и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  На граничниот премин Делчево – Станке Лисичково денеска се реализираа заеднички активности на министерствата за внатрешни работи на Северна Македонија и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  На граничниот премин Делчево – Станке Лисичково денеска се реализираа заеднички активности на министерствата за внатрешни работи на Северна Македонија и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  На граничниот премин Делчево-Лисичково денеска со делење на едукативен материјал „Остани чист, кажи и не на корупцијата“ се одржа превентивна активност за ...
  сите 42 | | | веќе видена

  На граничниот премин „Делчево-Лисичково“ денеска со делење на едукативен материјал „Остани чист, кажи и не на корупцијата“ се одржа превентивна активност за ...
  сите 42 | | | веќе видена

  „Ефикасно изведените вежбовни активности се плод на континуирана професионална и стручна едукација, тренинг и обука на полициските службеници, кои пак се јасен ...
  сите 41 | | | веќе видена

  На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
  сите 101 | | | веќе видена

  На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Во шокантна изјава на емисијата Отворено на ТВ 24 премиерот Заев јавно призна дека има директно влијание на работата на професионалците во одделот за гонење на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Ефикасно изведените вежбовни активности се плод на континуирана професионална и стручна едукација, тренинг и обука на полициските службеници, кои пак се јасен ...
  сите 41 | | | веќе видена

  „Ефикасно изведените вежбовни активности се плод на континуирана професионална и стручна едукација, тренинг и обука на полициските службеници, кои пак се јасен ...
  сите 41 | | | веќе видена