МВР

  во

  Вчера околу 11:45 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на патеката за тркање на потегот од Панорама до Средно Водно, додека траела ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Одбраната на Груевски и денеска ќе побара одложување на неговата затворска казна. Од судот најавуваат – ако се утврди дека тој избегнува да го прими решението, ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Одењето зад решетки за пратеникот Никола Груевски е неизвесно сеуште. Денеска по трет пат на врата на екс лидерот на ВМРО ДПМНЕ кој е можно да стане првиот ...
  сите 596 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи постапува по вчерашниот протест во Охрид каде група демонстранти се собра пред куќите на пратениците Љубен Арнаудов и Сашо ...
  | | веќе видена | слични

  Над 1.700 луѓе излегоа со своите велосипеди во склоп на караванот Скопје на точак. Истиот е под покровителство на Град Скопје и е организиран од страна на ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Ако судскиот доставувач, кој три пати не го најде на адресата по лична карта, реши да го начека осудениот експремиер Никола Груевски во ходниците на Кривичниот ...
  сите 596 | | | веќе видена

  Навреди на лична основа, говор на омраза, ова беше дел од вербалниот напад на лидерот на Единствена Македонија кон пратеникот Сашо Василевски. Во рамките на ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Oсудениот Никола Груевски има рочиште дури во среда кога треба да се појави во суд за предметот „Титаник“. Но судот нема да чека до тогаш за да му биде врачено ...
  | | веќе видена | слични