МВР

  во

  Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на Никола Груевски до Министерството за правда на Република Унгарија.„Барањето за екстридиција се ...
  сите 427 | | | веќе видена

  Гевгелиската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишник од Нов Дојран поради сомнение за сторено кривично дело „проневера во службата“.Како што ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Министерството за правда попладнево соопшти дека го испратило барањето за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски до Министерството за ...
  сите 427 | | | веќе видена

  Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на избеганиот осуден експремиер Никола Груевски до министерството за правда на Унгарија. ...
  сите 427 | | | веќе видена

  Одделот за внатрешна контрола при МВР поведе постапка за дисциплинска одговорност на полицаец од полициската станица Центар, кој пред два месеца постапувал во ...
  | | веќе видена | слични

  Одделот за внатрешна контрола при МВР поведе постапка за дисциплинска одговорност на полицаец од полициската станица Центар, кој пред два месеца постапувал во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Педесет и двегодишен возач од селото Милетино загинал на регионалниот пат Тетово-село Радиовце на 19 ноември, половина час пред полноќ. Како што информираат од ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Триесетгодишник од тетовското село Мала Речица добил тешки повреди кога во него удрил автомобил на тетовскиот булевар Маршал Тито, во попладневните часови на ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Министерството за правда информира дека го испрати барањето за екстрадиција на Никола Груевски до Министерството за правда на Република Унгарија. „Барањето за ...
  сите 427 | | | веќе видена

  Судењето за настаните од 27 април 2017 година, кои се случија во Собранието, е одложено поради смртен случај на обвинителката Вилма Русковска, која денеска не ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Министерството за правда го испрати барањето за екстрадиција на Никола Груевски до Министерството за правда на Република Унгарија. „Барањето за екстридиција се ...
  сите 427 | | | веќе видена

  Дел од обвинетите за настаните во Собранието на 27 април минатата година, решија да повлечат дел од доказите предложени за нивна одбрана во судскиот процес што ...
  сите 122 | | | веќе видена

  – Барањето за екстридиција се однесува за извршување на правосилна пресуда изречена во траење од две години и за водење на четири кривични постапки кои се пред ...
  сите 427 | | | веќе видена