МВР

  во

  МВР до сега не испратило барање до судијата за извршување на санкции за издавање на наредба за распишување на меѓународна потерница по бегалецот и експремиер ...
  сите 80 | | | веќе видена

  На денешното судско рочиште за настаните во Собранието, се гледаат СМС пораки на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски. Вештачењето е ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Со читање на СМС пораки, денеска продолжи судењето за настаните во Собранието од 27. април. Обвинителката Вилма Рускоска денеска отвори неколку пораки ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Судењето за случајот 27 април денеска продолжува со прикажување на телефонски СМС и Вибер пораки од одземени и вештачени мобилни телефони меѓу кои се наоѓа и ...
  сите 88 | | | веќе видена

  „Размислувам во однос на одговорноста на оние кои што не им одредуваат притвори на луѓе за кои постои опасност да бегаат“ изјави министерот за внатрешни работи ...
  сите 80 | | | веќе видена

  „Едно општество, односно еден систем не се вреднува по квантумот на институции, на закони, или по бројноста на население, на ресурсите, на разноразните ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Со изведување смс и вибер пораки меѓу обвинетите на „крвавиот четврток“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Судењето за случајот 27 април денеска продолжува со прикажување на телефонски СМС и Вибер пораки од одземени и вештачени мобилни телефони меѓу кои се наоѓа и ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Четириесетитри годишна жена од Демир Хисар е тешко повредена откако во неа удрил автомобил „Голф“, на булеварот “Александар Македонски“ во Скопје, соопшти МВР. ...
  сите 150 | | | веќе видена

  На една од СМС пораките од одземениот телефон на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски со шефот на неговото обезбедување и обвинет за 27 ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не чувствува одговорност за бегството на осудениот експремиер Никола Груевски, кого полицијата од вчера не може ...
  сите 80 | | | веќе видена