Мурињо

  во

  Англиските медиуми ова утро информираа дека Манчестер Јунајтед и Жозе Мурињо повеќе немаат ништо заедничко откако клубот одлучил да стави крај на епизодата со ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед му плати обесштетување на Жозе Мурињо за раскинатиот договор, сега Португалецот може да си бара нов ангажман. Англија Манчестер јунајтед ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо доби отказ од Манчестер Јунајтед на крајот на 2018 година, а еден месец по неговото заминување од „Олд Трафорд“, пристигнаа нови информации од ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед му плати обесштетување на Жозе Мурињо за раскинатиот договор, сега Португалецот може да си бара нов ангажман.Манчестер јунајтед уплати 15 ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо добро го наплатил отказот во Манчестер Јунајтед. Британските медиуми објавија во четвртокот дека неколку дена по отказот Португалецот од клубот ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Пол Погба изрежира фудбалска минијатура за време на интервјуто кое го одработи за официјалната телевизија на Манчестер Јунајтед, но покрај магијата, за ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед ќе му исплати 16,5 милиони евра на Жозе Мурињо како компензација за предвременото раскинување на договорот. Португалецот доби отказ, а во ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Португалскиот тренер Жозе Мурињо ја добил оштетата од Манчестер Јунајтед зап редвремено раскинување на договорот. Ќе потсетиме, Мурињо доби отказ во текот на ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед на Жозе Мурињо му го исплати обесштетувањето од 16.5 милиони евра со што Португалецот е и официјално отпуштен и слободен за нов ангажман, ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Во Манчестер Јунајтед се е поинаку од кога го нема Жозе Мурињо, него го наследи Оле Гунар Солскјер кој забележува одлични резултати. Еден од играчите кои ...
  сите 66 | | | веќе видена