Мурињо

  во

  Жозе Мурињо одлучи да ја одбие најголемата понуда во историјата за еден тренер. Имено, Португалецот се сретна со најбогатиот Кинез, Хуи Јиан, сопственикот на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо е во преговори со најбогатиот човек во Кина, Хуи Ка Јан за да го преземе кормилото на Гуангжу Евергранде и евентуално кинеската репрезентација. ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Пол Погба сака да си замине од Манчестер јунајтед и сите главни луѓе на гигантот од „Олд Трафорд“ го знаат тоа, вели неговиот агент Мино Рајола во интервју за ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Пол Погба сака да си замине од Манчестер јунајтед и сите главни луѓе на гигантот од „Олд Трафорд“ го знаат тоа, вели неговиот агент Мино Рајола во интервју за ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Португалскиот стратег Жозе Мурињо се уште е без ангажман откако доби отказ од Манчестер Јунајтед. Португалецот на „Олд трафорд“ помина две сезони во кои ја ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо неодамна се сретнал со најбогатиот Кинез, Хуи Џиајин, инаку претседател на „Евергранде групацијата“ за можно враќање како тренер на кинескиот ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо неодамна се сретнал со најбогатиот Кинез, Хуи Џиајин, инаку претседател на „Евергранде групацијата“ за можно враќање како тренер на кинескиот ...
  сите 42 | | | веќе видена