Мурињо

  во

  Хери Мегвајр потпиша нов петгодишен договор со тимот на Лестер вреден над 20 милиони фунти, со што поранешните англиски шампиони се надеваат дека ќе го спречат ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Англискиот репрезентативец Хари Мекгваер блесна на Мундијалот и беше најголема трансфер желба на Манчестер Јунајтед, но на крајот остана во Лестер. Денес ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Денешното издание на Мирор вели дека Зинедин Зидан очекува повик доколку Жозе Мурињо добие отказ, Французинот веќе направил листа со засилувања доколку седне ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во Манчестер Јунајтед работите не функционираат како што треба, па се повеќе е веројатно заминувањето на Мурињо. Доколку тоа се случи, во клубот веднаш ќе ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Легендарниот играч на Манчестер Јунајтед, Ерик Кантона изјави дека не е баш задоволен од она што Мурињо го прави на „Олд Трафорд“. Мурињо лошо ја започна ...
  сите 63 | | | веќе видена

  На овој меч, на почетокот од второто полувреме фудбалерот на Манчестер Јунајтед доживеа сериозна повреда на главата после дуелот со шпанскиот репрезентативец ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Францускиот стручњак Зинедин Зидан се уште е без ангажман откако одлучи да го напушти Реал Мадрид со кој освој три последователни титули во Лигата на ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Англиските медиуми ова утро на големо пренесуваат дека Џон Тери ги договорил сите услови за изненадувачки трансфер во рускиот клуб Спартак Москва, а додека се ...
  сите 21 | | | веќе видена

  „Тутоспорт“ не се откажува! Веќе пишувавме дека овој медиум најавува спектакуларен трансфер на Погба во Јувентус веќе во јануари, а сега изнесува нови детали. ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо не ја започна најдобро сезоната за која и самиот во текот на летото незадоволен од лошо одработениот преоден рок тврдеше дека ќе биде тешка. ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Англиските медиуми пренесуваат дека францускиот напаѓач ги стопирал преговорите со Манчестер Јунајтед за нов договор, нешто што и тоа како ги загрижува ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Францускиот играч Пол Погба инсистира дека во моментов е фокусиран на враќањето во топ форма по неговата улога во триумфот на Франција на Светското првенство, ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Европските гиганти сигурно внимателно ја следат ситуацијата во Милано. Еден од најважните фудбалери на Интер, дефанзивецот Милан Скринар ја одби понудата за ...
  сите 26 | | | веќе видена