Мурињо

  во

  Каква е врската на Жозе Мурињо со Пол Погба никој не знае, ама медиумите веќе со денови постојано шпекулираат дека односите се очајни и дека Французинот сака ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Францускиот напаѓач Ентони Марсијал во последно време не е во плановите на Жозе Мурињо, а многумина се изненадени дека Манчестер Јунајтед не го продаде овој ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Белгиецот застана во одбрана на својот тренер кој е под голем притисок од медиумите на Островот со кои често влегува во конфронтации на пресконференциите, за ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Португалскиот стратег Жозе Мурињо секогаш е интересен за медиумите и за пошироката јавност, па ниту една изјава и потег не може да мине без да биде одбележан. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Иднината на Пол Погба во Манчестер Јунајтед останува неизвесна. Во последниве месеци, се повеќе се зборува дека Французинот нема да остане на „Олд Трафорд“ ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Францускиот стратег од поодамна се најавува како наследник на Мурињо на клупата на Манчестер јунајтед, Португалецот е под притисок и веќе на големо се ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Трикратниот европски првак Интер по шест години пауза повторно ќе игра во Лигата на шампионите. Миланскиот гигант ја освои европската титула во 2010 година под ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ново шоу на Жозе Мурињо на средбата со новинарите, „Специјалниот" имаше подготвен говор и статистика за критичарите кои го советуваа Маркус Рашфорд да замине ...
  сите 21 | | | веќе видена

  „Специјалниот“ одново беше во елемент на денешната прес конференција и влезе во нова војна со медиумите, Жозе Мурињо со детална статистика им објаснуваше како ...
  сите 22 | | | веќе видена