Мурињо

  во

  Ројстон Дренте некогаш важеше за еден од најпреспективните фудбалери на светот. На Европското младинско првенство во 2007 година експлодира со своите игри, па ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Фудбалерот од средниот ред на Монако, Франсеск Фабрегас, кажа кои тренери ги смета за најдобри во својата кариера. – Работев со најдобрите. Арсен Венгер и Жозе ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалерот од средниот ред на Монако, Франсеск Фабрегас, кажа кои тренери ги смета за најдобри во својата кариера. – Работев со најдобрите. Арсен Венгер и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Шпанскиот спортски весник „Марка“ објави текст со наслов „Проклета архива“, во кој потсети на некои стари изјави кои од денешен аспект изгледаат многу ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Искусниот шпански интернационалец, Цеск Фабрегас ги посочи најдобрите тренери со кои соработувал во досегашниот дел во неговата кариера. Фабрегас од 2019 ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Искусниот шпански интернационалец, Сес Фабрегас ги посочи најдобрите тренери со кои соработувал во досегашниот дел во неговата кариера. Фабрегас од 2019 година ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Искусниот бразилски фудбалер од редовите на Челси, Вилијан и дефинитивно потврди дека ќе си замине од редовите на Челси по крајот на оваа сезона. Играчот не се ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Искусниот бразилски фудбалер од редовите на Челси, Вилијан и дефинитивно потврди дека ќе си замине од редовите на Челси по крајот на оваа сезона. Играчот не се ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Актуелниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Хуан Мата во изјава за англиските медиуми се присети и на времето кога тој пристигна во клубот. Мата дојде во ...
  сите 27 | | | веќе видена