Мурињо

  во

  „Ѓаволите“ утрово соопштија дека Оле Гунар Солскјер ја добил довербата па и во следните три години ќе седи на кормилото на Манчестер јунајтед, вест која ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Директорот на Молде, Нерланд му честиташе на Оле Гунар Солскјер за тригодишниот договор и потврди дека тие ќе добијат компензација од Манчестер јунајтед за тоа ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер е нов постојан менаџер на Манчестер Јунајтед. Веста која веќе некое време сите ја очекуваа, беше потврдена официјално од клубот. Договор на ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед утрово и официјално потврди дека Оле Гунар Солскјер ја добил довербата од раководството на клубот во наредните три години да ги предводи ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед соопшти дека Оле Гунер Солскјер останува на клупата откако утринава потпиша тригодишен договор. Англија По доаѓањето на клупата на Манчестер ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед и тренерот Оле Гунар Солскјер договорија соработка, и Норвежанецот доби перманентен договор да го води тимот во следните три години. ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер е нов постојан менаџер на Манчестер Јунајтед. Веста која веќе некое време сите ја очекуваа, беше потврдена официјално од клубот. Договор на ...
  сите 109 | | | веќе видена