Мурињо

  во

  Искусниот српски интернационалец, Немања Матиќ испрати порака и ги расчисти сите дилеми, прашања и шпекулации за кои медиумите пишуваат во изминативе неколку ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „Газета дело Спорт“ открива повеќе детали од судскиот процес помеѓу Челси и Антонио Конте во кој стратегот бара обештетување од околу 23 милиони евра, „Сините“ ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Антонио Конте бара обесштетување од 23 милиони евра по отказот кој го доби во јули, Челси се обидува да се извади со смешни изговори, вели дека Италијанецот не ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Ерик Бејли ја заврши својата епизода на „Олд Трафорд“, барем така изгледа според потезите на Жозе Мурињо. Oткако Мурињо го ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Примерот на Баерн сега би можел да го примени и Реа, всушност со него започна ренесансата во Реал… Решенија какви што сака Перез на повидок нема, единствените ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Изгледа дека на Жозе Мурињо му било одобрено засилување од 100 милиони фунти, барем така тврдат медиумите. На Манчестер Јунајтед му е потребно засилување во ...
  сите 4 | | | веќе видена