Мурињо

  во

  Екипата на Манчестер Јунајтед ја продолжи импресивната серија под водство на Оле Гунар Солскјер и вечерва славеше над Тотенхем со 1-0 во дербито на колото во ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед е комплетно препороден по заминувањето на Жозе Мурињо и именувањето на Оле Гунар Солскјер за нов менаџер. И петти едноподруго натпревар по ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед минатиот месец го назначи Оле Гунер Солскјер како привремен менаџер после отказот на Мурињо и сега е во потрага по етаблирано тренерско име ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед минатиот месец го назначи Оле Гунер Солскјер како привремен менаџер после отказот на Мурињо и сега е во потрага по етаблирано тренерско име ...
  сите 100 | | | веќе видена

  На Норвежанецот, Оле Гунар Солскјер одлично му оди на клупата на Манчестер Јунајтед по смената на неговиот претходник Жозе Мурињо, но во англиската јавност не ...
  сите 100 | | | веќе видена

  И покрај одличниот старт на Оле Гунар Солскјер на клупата на Манчестер Јунајтед, не престануваат шпекулациите околу евентуалниот перманентен наследник на Жозе ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо после отказот во Манчестер Јунајтед повторно ќе работи во Премиер лигата. Не, нема да биде тоа како менаџер на некој од клубовите. Реномиранта ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Угледната телевизија „Беин Спортс“ пред два дена официјално соопшти дека Жозе Мурињо повремено ќе биде дел од експертскиот коментаторски тим кој ќе дава ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Според пишувањата на „Сан“, Ед Вудворд вметнал специјална клаузула при разделбата со Жозе Мурињо според која „ѓаволите“ ќе добијат милионско обесштетување ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Фудбалската јавност неодамна беше изненадена кога на клупата на Манчестер Јунајтед се појави Тахит Чонг за кого, освен подобро упатените навивачите на клубот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  „Црвените ѓаволи" си обезбедиле специјална клаузула при разделбата со Жозе Мурињо, доколку Португалецот наскоро си најде нов ангажман, тие ќе добијат најмалку ...
  сите 53 | | | веќе видена